• تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ 
  • کد خبر : ۵۸۱۶
بررسی مسائل و مشكلات حوزه آب در جلسه شورای شهرستان شمیرانات
جلسه شورای شهرستان شمیرانات با حضور مدیرعامل آبفای شرق استان تهران تشکیل گردید و مسائل و مشکلات حوزه آب به بحث و بررسی گذاشته شد.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر اوشان،فشم،میگون؛ جلسه شورای شهرستان شمیرانات با حضور اعضا و همچنین مدیرعامل آبفا شرق استان با دستور کار مطالبات مردم در حوزه آب در سالن اجتماعات شورای اسلامی شهر برگزار شد.
در این جلسه حمزه صفاء رئیس شورای شهرستان با اشاره به مشکلات حوزه آب و حریم 150 متر خواستار رسیدگی و اهتمام ویژه مسئولین آبفا به این موضوع شد.

رئیس شورای شهرستان افزود: در بخش رودبارقصران بیش از 85درصد شهر به فاضلاب شهری متصل شده اند و درصد باقی مانده لازم است به همت مسئولین ذیربط اتمام و به شبکه متصل شوند.
محسن ایوبی عضو شورای سلامی شهر اوشان فشم میگون و شورای شهرستان شمیرانات، با اشاره به موضوع کم آبی در بخش رودبارقصران گفت: امروز شهر میگون در تامین آب شرب با مشکل روبرو است.

وی در ادامه با اشاره به حریم 150 متری رودخانه ها، آن را مانعی در ایجاد زیرساخت های خدماتی برای شهر دانست و عنوان کرد: ما از آب تهران محافظت می کنیم اما حق آبه ای دریافت نمیکنیم. امیدواریم مسئولین بازنگری دوباره ای نسبت به این مصوبه داشته باشند.
ایوبی همچنین از مراحل پایانی لوله گذاری برای آب همهن خبرداد و گفت: با همکاری اداره آبفا رودبارقصران، تنها 2کیلومتر از لوله گذاری آن باقی مانده که امیدواریم بزودی اتمام و به شبکه آب شرب شهر متصل گردد.
فرزاد آقا محسنی، نایب رئیس شورای اسلامی شهر نیز در سخنانی با اشاره به حریم ۱۵۰ متر افزود: این مصوبه همه فعالیت ها را در بخش مختل کرده است. در رودبارقصران  در حوزه آب با مشکل بهره وری روبرو هستیم که امید است به همت مسئولان رفع شود.

وی در ادامه به خطر فرونشست زمین بر اثر ایجاد بی رویه چاه های غیر مجاز اشاره کرد و گفت: سفره های زیر زمینی با ایجاد چاه های غیرمجاز به خطر افتاده است و فرو نشست زمین محتمل است.
کربلایی عضو شورای اسلامی شهر اوشان فشم میگون عنوان کرد: امروزه حتی انهار و دره ها نیز شامل این مصوبه حریم 150 متر می شوند که مالکیت و حقوق مردم با اجرای آن در نظر گرفته نمی شود.

وی در پایان با اشاره به موضوع خشکسالی در کشور بیان کرد: با توجه به خشکسالی کشور توقع داریم چشمه های منطقه شناسایی شوند تا از کم ابی جلوگیری شود.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.4.0
    V5.7.4.0