پورتال سازمانی

پرتال سازمانی

پورتال هوشمند

کد خبر : ۵۰۴۵
سید محمد مختاری" با حکمی از سوی استاندار تهران به عنوان بخشدار رودبار قصران شهرستان شمیرانات منصوب و امروز (یکشنبه) طی جلسه‌ای در بخشداری معرفی شد.
شهادت هنر مردان خداست 
شهادتت مبارک
کد خبر : ۵۰۴۳
کد خبر : ۵۰۴۲
🔻در هفته بسیج میدان شهر فشم با نام سید و سالار شهیدان مزین شد.
کد خبر : ۵۰۴۱
بمناسبت گرامیداشت هفته بسیج با حضور شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر از پرسنل بسیجی شهرداری اوشان،فشم،میگون تقدیر به عمل آمد.
کد خبر : ۵۰۴۰
همزمان با سالروز رحلت شهادت گونه حضرت فاطمه معصومه(س) و مصادف با سالروز تاسیس بسیج مستضعفین مزار شهدای 8 سال دفاع مقدس غبار روبی شد.
📷 مدیریت كنترل اپیدمی كووید ۱۹ با اجرایی شدن طرح ملی شهید سلیمانی 
فرهنگسازی پیشگیری از شیوع بیماری با نرم افزار شاد در دانش آموزان
کد خبر : ۵۰۳۹
🔹 طرح ملی شهید سلیمانی در رودبارقصران با هدف قطع زنجیره شیوع و کنترل ویروس کرونا با مشارکت اجتماعی و سازمانی کلید خورد
صفحه1از20123456...20.بعدي.برو

صفحه


       

بسم‌الله الرحمن الرحیم

مفاد حقوق شهروندی

مقدمه

حاکمیت مطلق بر جهان و انسان از آن خداست و هم او، انسان را بر سرنوشت اجتماعی خویش حاکم ساخته است. هیچ‌کس نمی‌تواند این حق الهی را از انسان سلب کند یا در خدمت منافع فرد یا گروهی خاص قرار دهد. ملت ایران این حق را از طریق اصول قانون اساسی اعمال کرده؛ و به‌موجب اصول 113 و 121، مسئولیت اجرا و پاسداری از قانون اساسی را بر عهده رئیس‌جمهور نهاده است. رئیس‌جمهور که در پیشگاه قرآن کریم و در برابر ملت ایران بر پشتیبانی از حق، گسترش عدالت و حمایت از آزادی و کرامت انسانی افراد و حقوق ملت در قانون اساسی به خداوند سوگند یادکرده است، «منشور حقوق شهروندی» را به‌مثابه برنامه و خط‌مشی دولت برای رعایت و پیشبرد حقوق اساسی ملت ایران اعلام می‌کند.


ادامه مطلب

ماده 13 و24 قانون ارتقای سلامت اداری
  ماده13ـ کلیه مسؤولان دستگاههای مشمول این قانون موظفند بدون فوت وقت از شروع یا وقوع جرائم مربوط به ارتشاء، اختلاس، کلاهبرداری، تبانی در معاملات دولتی، اخذ درصد (پورسانت) در معاملات داخلی یا خارجی، اعمال نفوذ برخلاف حق و مقررات قانونی، دخالت در معاملات دولتی در مواردی که ممنوعیت قانونی دارد، تحصیل مال نامشروع، استفاده غیرمجاز یا تصرف غیرقانونی در وجوه یا اموال دولتی یا عمومی و یا تضییع آنها، تدلیس در معاملات دولتی، اخذ وجه یا مال غیرقانونی یا امر به اخذ آن، منظور نمودن نفعی برای خود یا دیگری تحت هر عنوان اعم از کمیسیون، پاداش، حق الزحمه یا حق العمل در معامله یا مزایده یا مناقصه و سایر جرائم مرتبط با مفاسد اقتصادی در حوزه مأموریت خود بلافاصله باید مراتب را به مقامات قضائی و اداری رسیدگی کننده به جرائم و تخلفات گزارش نمایند، در غیر این صورت مشمول مجازات مقرر در ماده (606) قانون مجازات اسلامی می شوند.

ادامه مطلب

5.7.4.0
گروه دورانV5.7.4.0